Bitfinex Sanal Para Birimi Güvenilirliği

Bitfinex Nedir?

En popüler borsalardan biri olan Bitfinex, yüksek hacmi ile de dikkat çekmektedir. BTS – USD kurunda çok yüksek bir değere sahip olan Bitfinex; Ethereum, Monero, Ripple, Dash, Zcash ve Litecoin benzeri altcoinler ile de işlem yapmayı sağlamaktadır. Hong Kong merkezli bir kuruluş olan bitfinex güvenilir mi sorusunun cevabı da son dönemlerde merak edilmeye başlanmıştır. Bunun nedeni ise en büyük Bitcoin kripto para borsası olan Bitfinex’in nerede olduğu ve bu borsayı kimlerin işlettiği ile ilgili bilgilerin sitesinde yer almamasıdır.

Resmi kuruluş yeri İngiliz Virgin Adaları olan Bitfinex, Birleşmiş Devletlerde bulunan düzenleyici kurumların cezalandırması ile karşılaşmıştır. Ayrıca Amerikan Bankaları tarafından da durdurulmuştur. Bu iki olan nedeni ile milyonlarca dolar değerinde müşteri parası kaybeden Bitfinex’in elinde bulundurduğunu iddia ettiği para kaynaklarının gerçekte var olup olmadığı konusunda bir güvensizlik meydana gelmiştir.

Son olarak Bitfinex’in işlettiği Tether alternatif sanal para biriminin saldırıya uğrayarak 30 Milyon Dolar değerindeki dijital coini kaybettiği açıklanmıştır. Bu bilgi ile soru işaretleri artsa da, Bitfinex’e güvenen ve yüksek yatırım yapmaya devam eden kişilerin sayısı artmaktadır. Bu kadar belirsiz bilgilere sahip olan ve güvenilirlik konusunda tereddütlerin yaşandığı Bitfinex, ABD’de bulunan bazı borsalardan çok daha fazla işlem görmektedir.

Bitfinex Güvenilir Mi?

Bitfinex ile ilgili batıyor yönündeki haberlere karşılık bir açıklama yapan Bitfinex ve Tether CEO’su olan Jan Ludovicus, piyasa gündemine bir e – posta göndererek şirketin mali durumunun eskiye göre çok daha güçlü olduğunu belirtmiştir. Sanal para sistemi üzerinde endişeler her zaman vardır. İlk kurulan ve en büyük kripto para borsası olan bitcoin ile ilgili de bazı dönemlerde endişe duyulmaktadır. Bu nedenle Bitfinex sistemi ile ilgili endişeler de son derece doğaldır. Sistemin sahipleri kullanıcılarına güven veren açıklamalara devam etmektedir.