Reklamın Konut Satışı Üzerinde Etkisi Nedir?

Reklamın Konut Satışı Üzerinde Etkisi Nedir?

Konut Reklamları 

Günümüzde insanların en önemli hedeflerinden birisi konut sahibi olmak bu istek gelir seviyesi ile ve yaşanan kente göre ulaşılabilir ya da daha zor bir hedef olabiliyor ama hemen hemen herkesin hedefinde konut sahibi olmak var. Peki, bu kadar geniş bir alıcı kitlesine sahip bu ürün nasıl pazarlanmalı? Öncelikle şu yol izlenmeli:

* Cazip bir proje oluşturulmalı

* Satış öyküsü planlanmalı

* Fiyat doğru belirlenmeli

* Tanıtım doğru ve hedef kitleye yönelik olmalı

Konut satışı için bu unsurların hepsi önemli ama en önemlisi; tanıtımın doğru yapılması satışı hem hızlandıracak hem de istenen seviyeye getirecek unsur tanıtım olacaktır. Bu noktada akla gelecek ilk unsur: reklamın konut satışı üzerinde etkisi nedir? olacaktır. Reklamların genelinde olduğu gibi konut reklamlarında da reklamın temel amacı marka bilinirliğini artırmak olacaktır. Konut reklamları konut satışını önemli ölçüde artırır ancak reklamın konut satışını olumlu etkilemesi için iki unsur ön plandadır.

Reklamın Konut Satışı Üzerinde Etkisi Nedir?

* Hedef kitlenin doğru seçilmesi

* Reklamın doğru zamanda yapılması

Reklamın doğru zamanda yapılması konusunu ele alırsak doğru zamanda yapılmış konut reklamının satışlarda belirgin bir artış sağladığı gözlenebilir. Yapılan saha araştırmalarında konut reklamları ile ilgili şu veriler dikkat çekici:

* Ülkemiz genç nüfuslu ve bu nüfus üzerinde reklamlar önemli etkiye sahip

* Hedef kitleyi yakalamak için konut reklamlarının dijital ortama taşınması önemli bir etken

* Dinamik nüfusa sahip olmamızdan dolayı özellikle yaz aylarında nüfusun yoğun olduğu bölgelerde yapılan reklamlar daha akılda kalıcı oluyor.

* Mobil cihazlar aracılığı ile yapılan konut reklamları hem akılda kalıcı hem de göz aşinalığı oluşturmak açısından önemli.

Bütün bu unsurları göz önünde bulundurarak doğru kurgulanmış ve hedef kitlesi doğru seçilmiş bir reklamla konut satışında önemli ölçüde bir artış sağlamak mümkün olacaktır.

One thought on “Reklamın Konut Satışı Üzerinde Etkisi Nedir?

  1. Ahmet Çebi

    ne yaparsanız yapın reklam reklamdır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz bu konuda konut satışlarını en iyi şekilde anlatmak doğru şekilde aktarmak için son derece önemli bir etkendir. Reklam olmazsa olmaz benim görüşüm