Tarzı Belirleyen Aksesuarlar Neler?

Tarzı Belirleyen Aksesuarlar Neler?

Aksesuar kadınların vazgeçilmezi olup herkesin bir şekilde kullandığı ve neredeyse her parçaya dâhil olan ürünlere verilen genel addır. Girdiği yeri güzelleştiren, bulunduğu parçaya farklı bir hava katan, kişiye özgü olan ve kişinin tarzını ortaya çıkararak yediden yetmişe herkesin gözdesi haline gelmiştir. Tarz demişken peki tarzı belirleyen aksesuarlar neler? Aslında her aksesuarın kendine has bir havası vardır. Başka bir parçayla bütünleştiği zaman bir tarza bürünür.

Tarz; farklı farklı parçaların bir araya getirilip harmanlanmasından oluşur, bu parçalarda mutlaka olması gereken aksesuarlar vardır. Genele bakıldığı zaman kullandığınız aksesuar sizin tarzınızı belirleyen en önemli unsurdur. Sade bir kombin yaptığınız zaman üstünüzde sıradan bir beyaz t-shirt varsa onun üstüne takacağınız kolye sizin tarzınızı belirleyen faktör olarak ortaya çıkacaktır.

Tarzı Belirleyen Aksesuarlar Neler?

Tarzı Belirleyen Aksesuarlar Neler? Sıradan bir pantolona takacağınız şık bir kemer, klasik tarzınızın üstünde kullandığınız küpeler, ya da ceketinize taktığınız rozetler. Aslında duruma genel olarak bakıldığında tarzı belirleyen kesin bir aksesuar yok, tarzınıza farklı bir hava katan aksesuar hangisiyse o tarzı belirleyen aksesuar da odur.

Aksesuarlar hayatımızın her alanında olduğu gibi, tarzımızı da eşsiz kılan onlardır. Sade bir kombini sadelikten çıkaran, klasikliğe ayrı bir hava katan, güzelliğe şıklık katan ve güzelliği ortaya çıkaran aksesuarlar; kombinlerimizi oluşturmada en büyük yardımcılarımızdandır. Zevkler ve renkler tartışılmadığı gibi kullanılan aksesuarda kişiyi yansıttığı için ona has olan zevkini ortaya koyar.

Zevkimizi, tarzımızı yansıtmada aksesuarların payı büyüktür ve en önemlisi aksesuarların kendine has bir havası olduğundan bahsetmiştik işte bu yüzden aksesuar girdiği yere kattığı havanın yanı sıra her kişide farklı duran ve kişiye özgü olan bir detaydır. Aynı kolyeyi takan on kişi nasıl birbirinden farklıysa o kolyenin o kişilerde duruşu da farklı olacaktır.