Vakıfbank Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor

Vakıfbank Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor

Bankacılık sektörü 21.yüzyılda da dönemin en önemli sektörlerinden biri konumundadır. Yıllar yılı gelişim gösteren bu sektör 2000’li yıllara gelinmesiyle telefon ve internet kullanımının artık hemen hemen her yerde olmasıyla iyice gelişim göstermiş haldedir.

Türkiye’de de yerli, yabancı, kamusal, özel olmak üzere birden fazla banka bulunmaktadır. Son dönemde Arap ülkelerinin yatırımıyla birlikte Arap sermayesi de bankacılıkta yerini Türkiye’de almıştır.

Faiz anlayışı yerine farklı bir anlayış getiren bu bankalar sermayesinin dini kökeni üzerinden faiz kavramını kaldırmıştır. Bunun yerine kar payı olarak ele alınan bir yöntem seçilmiştir.

Vakıfbank Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor

 Kar payı nedir?

Kar payı bu bankaların belli bir dini algı üzerinden işlemeleriyle ilgilidir. İslami yapıda faizin haram olmasından dolayı faiz kavramı yerini kar payına bırakmıştır. Örneklendirmek gerekirse bir araba almak istiyorsunuz ve fiyatı 30.000 TL bankadan kredi istiyorsunuz. Banka size belli bir yüzde oranında faizle para vermek yerine arabayı satın alıp size satıyor gibi kodluyor bu işlemi.

 İnternet bankacılığı

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi banka sektörü gelişimini 21.yüzyılda oldukça açık bir şekilde belli etmektedir. Bunun en büyük örneği olan internet bankacılığıysa eskiden banka şubelerinde yapabildiğimiz birçok işlemi bir kaç işlemle telefon veya bilgisayar aracılığıyla yapmayı bize sunuyor. Örneğin; kredi başvurusu yapmak, para transferi, fatura ödemesi, müşteri hizmetleri gibi düşünülebilir. Ayrıca bu şekilde belli saatlerde çalışan şubelerin mesai saatleri bizleri artık o kadar da ilgilendirmemeye başlamış oldu.

Yine de bazen işimiz düşmüyor değil. İnternette en çok aranan şeylerden biri de banka şubelerinin çalışma saatleri oluyor. Yazımıza son vermeden önce bankaların çalışma saatlerini yazdığımız bir açıklamayla veda edelim.

 Banka mesai saatleri

Genelde tüm bankalar saat 09.00-17.00 arasında çalışırlar. Hafta sonlarıysa kapalıdırlar. Örneklendirmek gerekirse Vakıfbank bankası açılış saati kaçta açılıyor diye soracak olursak cevabımız şöyle olacak; Hafta içi 09.00’da açılıyor. Yalnızca bu banka değil tüm bankalar için aynı saatler geçerli.